Kucni ljubimci

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
noviLipik.com - Početna
-> WEB caffe
Autor/ica Poruka
stream

PostPostano: čet stu 11, 2004 11:35 pm    Naslov: Kucni ljubimci Citirajte i odgovorite   

Imate li kucne ljubimce? Kakve?

Ja imam dvije mace, tj macku i macka - Fionu i Lea.
Ona je vitka, spretna i elegantna Razz , a on krupan, trampav i smijesan Laughing Mr. Green

Upravo sad se naganjaju po sobi... Rolling Eyes

evo i slikica.... Very Happy

Leo je zuti, a Fiona ova sarena...

http://3.forumer.com/uploads/gforum/post-28-1097364411.jpg

http://3.forumer.com/uploads/gforum/post-28-1097062774.jpg

http://3.forumer.com/uploads/gforum/post-28-1097364305.jpg
[Vrh]
Korisnički profil   Pošaljite privatnu poruku               
Gost

PostPostano: čet stu 11, 2004 11:56 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite   

kako su preslatko ispali! Smile
ja imam ma?ku koja se zove pika
voli slušati frozen od madonne krasti pala?inke
slikice dobivate kasnije
[Vrh]

stream

PostPostano: pet stu 12, 2004 12:03 am    Naslov: Citirajte i odgovorite   

tvoja macka pika je slatka i dobra i opaka.... izgleda ko masovni ubojica Mr. Green Mr. Green Mr. Green Razz
[Vrh]
Anka

PostPostano: ned stu 14, 2004 5:04 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite   

.......krasno....... ja imam hrcka, zanimacija mu je spavanje.
[Vrh]
R
Gost

PostPostano: pon stu 15, 2004 10:35 am    Naslov: Citirajte i odgovorite   

Ku?ni ljubimci su vam super..i ja imam jednog malog psa i kad budem imala sliku obavezno ?u vam poslati..do tada ?uvajte ,mazite i volite svoje male prijatelje jer oni imaju samo vas.
[Vrh]

R
Gost

PostPostano: pon stu 15, 2004 10:43 am    Naslov: za sve koji vole životinje !! Citirajte i odgovorite   

Ako imate psa – pro?itajte ovu pri?u…
Ako ste imali psa - pro?itajte ovu pri?u…
Ako želite imati psa - pro?itajte ovu pri?u...

Kad sam bila štene, zabavljala sam te svojim trikovima i nasmijavale te. Nazivao si me svojim djetetom i unato? beskrajnim parima ižvakanih cipela i nekoliko uništenih jastuka, postala sam tvoj najbolji prijatelj.

Kad god sam bila "zlo?esta", prijetio si mi prstom i pitao si me "Kako si mogla?" – ali onda si odustao od svoje strogosti i svalio me na le?a te ?eškao moj trbuh. Moje razaranje ku?e trajalo je nešto duže nego što se o?ekivalo, jer si ti bio strašno zaposlen, ali na tome smo radili skupa. Sje?am se no?i kad smo se mazili u krevetu kad sam slušao sve tvoje ispovijesti i tajne snove, a ja sam vjerovala da život ne može biti savršeniji nego što jest. Išli smo u duga?ke šetnje i tr?ali po parku, vozili se autom, išli na sladoled (ja sam dobivala samo kornet jer je "sladoled štetan za pse", kako si ti to rekao), lješkarila beskrajno dugo na suncu, ?ekaju?i kraj dana i trenutak kad ?eš do?i ku?i. Polako, po?eo si sve više vremena posve?ivati svome poslu i karijeri, a više vremena si provodio traže?i svog ljudskog partnera. Ja sam strpljivo ?ekala, tješila te svaki put kada ti je srce bilo slomljeno i kada si se razo?arao, nikada nisam prigovarala tvojim lošim odlukama, skakala sam od radosti kad si dolazio ku?i ili kada si se zaljubio. Ona, sada tvoja žena, nije bila "ljubitelj pasa" - ipak sam je srda?no primila u naš dom, pokušala joj pokazati da je volim i slušala sam je. Bila sam sretna jer si i ti bio sretan. Onda su došle ljudske bebe i ja sam s tobom dijelila tvoje ushi?enje. Bila sam o?arana njihovom roza bojom, njihovim mirisom i željela sam se brinuti za njih poput majke. Jedino ste se ti i ona bojali da ?u ih povrijediti, tako da sam ve?inu vremena provodila protjerana u drugoj sobi ili u ku?ici za pse.

Oh, kako sam ih željela voljeti, postala sam "zato?enik ljubavi".

Kako su odrastali, ja sam postajala njihov prijatelj. Držali su se za moje krzno i podizali se na klimavim nogama, gurali svoje prste u moje oko, istraživali moje uši i ljubili me u nos. Voljela sam sve na njima kao i njihov dodir - jer je tvoj dodir postao tako rijedak - i bila bih dala svoj život da ih obranim, ako treba.

Ušuljala bih se u njihove krevete i slušala njihove brige i tajne snove, a zajedno bismo iš?ekivali zvuk tvog auta kako se parkira u dvorištu. Nekada, kada bi te ljudi pitali imaš li psa, vadio bi moju sliku iz nov?anika i pri?ao pri?e o meni. Ovih zadnjih par godina, tvoj odgovor bi bio potvrdan, nakon ?ega bi nastojao promijenili temu. Od "tvog psa" postala sam "samo pas", a ti si mi zamjerao sav novac koji se trošio na mene. Sada imaš priliku za novi posao u drugome gradu i ti i oni ?ete se preseliti u stan u kojemu nije dozvoljeno držanje ku?nih ljubimaca. Donio si pravu odluku za sebe i svoju "obitelj", ali nekada sam i ja bila ta tvoja obitelj. Bila sam uzbu?ena kad smo krenuli autom, ali uzbu?enje je splasnulo kad smo došli do azila za životinje. Zaudaralo je na pse i ma?ke, na strah i bezna?e. Ispunio si sve obrasce i rekao "znam da ?ete joj prona?i krasan dom". Napravili su grimasu i uputili ti bolan pogled. Oni razumiju kakve su šanse za sredovje?nog psa, ?ak i onoga s papirima. Morao si otrgnuti ogrlicu iz ruku svog sina, dok je on viknuo "Nemoj tata! Molim te nemoj im dati da odvedu mog psa!" A ja sam bila zabrinuta za njega, mislila sam kakvu je pouku od tebe izvukao o prijateljstvu i vjernosti, o ljubavi i odgovornosti i o poštovanju prema svemu što je živo. Potapšao si me po glavi za rastanak, izbjegavaju?i mi pogledati u o?i, te pristojno odbio ponijeti sa sobom ogrlicu i povodac. Imao si rok koji si morao ispoštovati na poslu, a sada sam ja dobila rok. Nakon što si otišao, dvije ljubazne gospo?e rekle su da si vjerojatno mjesecima znao da ?eš se preseliti, ali nisi u?inio ništa da mi prona?eš drugi dom. Kimale su glavom u nevjerici i pitale se "Kako je mogao?" U azilu nam pružaju onoliko nježnosti i pažnje koliko im dopuštaju njihove obveze. Naravno, hrane nas redovito, ali ja sam ve? odavno izgubila apetit. Isprva, kad god je neko prošao pored mog kaveza, ja sam potr?ala naprijed, u nadi da si to ti - da si se predomislio - da je ovo sve samo ružan san... ili sam se nadala da ?e netko do?i, netko komu je stalo, netko tko ?e me spasili. Kada sam shvatila da se ne mogu natjecati sa živahnoš?u štenaca koji su, nesvjesni svoje sudbine, plijenili sva?iju pažnju, povukla sam se u dno kaveza i ?ekala. ?ula sam njezine korake dok je dolazila po mene na kraju dana i kaskala sam duž hodnika za njom do izdvojene sobe. Zadivljuju?e tihe sobe.

Stavila me na stol, po?eškala po ušima i rekla da se ne brinem. Srce mi je snažno tuklo u iš?ekivanju onoga što ?e do?i, ali obuzeo me i osje?aj olakšanja. Zato?eniku ljubavi istekli su dani. Kako je to u mojoj prirodi, više sam se brinula za nju. Teret koji nosi pretežak je za nju, to sam znala jednako kao što sam znala svaku tvoju promjenu raspoloženja. Nježno je stavila podvez oko moje prednje noge dok joj je suza klizila niz obraz. Polizala sam joj ruku onako kako sam tebe obi?avala tješiti prije nekoliko godina. Stru?no je stavila iglu u moju venu. Kad sam osjetila ubod i hladnu teku?inu koja je kolala kroz moje tijelo, pospano sam legla, pogledala u njezine nježne o?i i prošaptala "Kako možeš?" Možda zato što razumije moj pse?i govor, rekla mi je "Oprosti". Zagrlila me i žustro objasnila da je njezin posao pobrinuti se da odem na bolje mjesto, gdje me nitko ne?e ignorirati, zlostavljati ili napustiti i gdje ne?u biti prepuštena samoj sebi - mjesto ljubavi i svjetla, toliko razli?ito od ovog zemaljskog. I sa posljednjom snagom, pokušala sam joj objasniti da moje "Kako možeš?" nije bilo upu?eno njoj. Mislila sam na tebe, svog Voljenog Gazdu. Na tebe ?u misliti i ?ekati te zauvijek. Želim da ti i drugi u tvom životu nastave pokazivati ovoliko odanosti.

Poruka autora:

Ukoliko je "Kako si mogao" izazvala suze u vašim o?ima, kao što ih je i meni izazvala dok sam je pisao, to je zbog toga jer ona sadržava pri?e milijuna ne?ijih ljubimaca koji svake godine umiru u azilima za životinje. Slobodno proslijedite ovaj esej u nekomercijalne svrhe, pod uvjetom da je naveden autor ovog teksta sa pravima na umnožavanje.

Molim vas da tekst iskoristite u svrhu edukacije, na svojim Internet stranicama, biltenima ili na oglasnoj plo?i veterinara ili azila za životinje. Recite javnosti da je usvajanje ljubimaca važna odluka i to odluka za ?itav život, da životinje zaslužuju našu ljubav i brigu, da je pronalaženje drugog prikladnog doma za vašu životinju vaša odgovornost te da bilo koje društvo ili pokret za dobrobit životinja može pružiti dobar savjet i da je svaki život dragocjen. Molim vas da i vi sudjelujete u zaustavljanju ubijanja, te da podržite sve kampanje sterilizacije kako bi se sprije?io nastanak neželjenih životinja.
[Vrh]

dilicic

PostPostano: pon stu 15, 2004 7:27 pm    Naslov: zanimljiva prica Citirajte i odgovorite   

Jako zanimljiva i poucna prica oko koje se svaki vlasnik kucnog ljubimca moze veoma zamisliti.

Priznali mi to ili ne, nakon nekoga vremena posjedovanja kucnog ljubimca dodje do odredjenog zasicenja i vise mu ne pruzamo dovoljno paznje. Onaj koji procita ovu pricu bar ce se malo zamisliti oko svega napisanog i (bar se nadam) pruziti svom ljubimcu vise ljubavi.

Molim autora ovog teksta da se javi pa cemo ovu pricu najaviti na glavnoj stranici www.noviLipik.com da bi ga procitalo sto vise ljudi.
Korisnički profil   Pošaljite privatnu poruku   Pošaljite e-mail   Posjetite Web stranice         
Renata
Gost

PostPostano: uto stu 16, 2004 10:51 am    Naslov: Citirajte i odgovorite   

Autor teksta je :Jim Willis ,prica je napisana 24.ožujka. 2001 godine.
[Vrh]

zec

PostPostano: sri stu 24, 2004 12:49 am    Naslov: Citirajte i odgovorite   

Ja imam velikog vuka
[Vrh]
dilicic

PostPostano: sri stu 24, 2004 12:54 am    Naslov: Daj da vidimo Citirajte i odgovorite   

Posalji sliku da ga vidimo.... Razz Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil   Pošaljite privatnu poruku   Pošaljite e-mail   Posjetite Web stranice         
tunja298

PostPostano: pon pro 13, 2004 1:45 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite   

Meni sve životinje crknu....
Gost

PostPostano: pet vel 04, 2005 9:58 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite   

Ja imam sestru.
Malo jede, puno me vu?e za nos.
[Vrh]

mile

PostPostano: pet vel 04, 2005 10:03 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite   

E bas si legenda goste.
[Vrh]