Dizanje naklade iliti tko tu koga je*e

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
noviLipik.com - Početna
-> WEB caffe
Autor/ica Poruka
Brane

PostPostano: uto lis 25, 2005 10:26 am    Naslov: Dizanje naklade iliti tko tu koga je*e Citirajte i odgovorite   

Jednostavno ne mogu odoljeti a da ne napišem par rije?i o ovoj op?oj histeriji koja vlada ovih dana.
Naravno rije? je o pti?joj gripi ( ?itaj prijetnji ?ovje?anstvu, smaku svijeta, 8. jaha?u apokalipse ) koja trenutno na
našim prostorima tera bake da svoje koke sakrivaju u ormare, pod tepihe i na razna druga mjesta.

Naslovi tipa, OPREZ NE JEDI PILETINU, NE DIRAJ PERAD, H5N1 PRONA?EN, BRIŠI GUZU, NE UZIMAJ KOKU....

De dobro je Wink

Danas u ve?ernjem, test na pti?ju gripu!! Reko, moolim? Testovi se dijele u novinama a uzorci mesa se šalju
u Veliku Britaniju na analizu. Ma tko tu koga je*e? Kad ono test znanja. Svako tko zna zbrojit dva i dva
odmah kuži da je Ve?ernji danas sigurno rasprodan. Dakle o ?emu je rije?, dizanje naklade, profit, kemba, lova,
pare itd.

Ne znam koliko vam je poznat podatak da je od pti?je gripe u svijetu umrlo svega 60-tak ljudi.

Sa druge strane u svijetu svake minute umire jedno dijete od side....

Vratimo se na lovu i profit, Na grani?nim prijelazima se tako napla?uje 2 € za automobil koji izlazi iz Hrvatske radi pranja guma
dezinfekcijskim sredstvom, za autobuse i kamione 10 €. Ponovo muda pod bubreg.

Prije jedno godinu dana se ista euforija širila na spomen GMO hrane. Sje?ate se? Bilo je svega, suza, polemike, mudraca,
politi?ara, znanstvenika, pjesnika, bauštelaca svi su sve znali o GMO hrani i nitko ju nije htio jesti niti ?uti za GMO?
Na kraju se naravno nije ništa riješilo... Klopa je naravno gentski modificirana, što nije tajna! Jabuke su ve?e,
kupus zeleniji, krave daju više mlijeka... Sve standard!

No dosta, ve? mi je pun kuvac, pti?je gripe.

Ako nekoga doista zanima o ?emu je rije? kod virusa H5N1 toplo preporu?ujem National Geograpics!

Za one koji su željni zarade a ne boje se uložit par iljadarki, trk na burzu po dionice Plive, vjerovatno ?e porasti u
ovom sveop?em ludilu.

Ako je netko gladan, imam izvrstan recept, pile?a prsa nasjeckate na komadi?e, posolite, malo vegete i na ulje s njima.
Ispe?ete ih da dobiju karakteristi?nu boju i polijete vrhnjem za kuhanje, pustite malo na laganoj vatrici da cvr?i i za
kraj naribate malo sira odozgo. Uf, za prste polizat Wink

E da za kraj nešto, neki dan na Radiu 101 je neka teta pitala voditeljicu dali da baci svoje pernate jakne iz ormara
zbog pti?je gripe.

Daj me nemoj jebat teto Wink

Pozdrav Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil   Pošaljite privatnu poruku   Pošaljite e-mail   Posjetite Web stranice         
Pakracka emigracija
Gost

PostPostano: sri lis 26, 2005 12:03 am    Naslov: Citirajte i odgovorite   

Lova lova I samo lova. Madjari napravili 100% pouzdanu vakcinuza virus koji jos ne postoji !!!!! Tih 60 ljudi koji su umrli to je za period od 1997 do danas znaci osam godina 60 ljudi!!!!! Francuzi su vec svoje koke obiljezili francuskim etiketama kakva sansa za monopol!! Naravno prvo nafilas medije , pises debele naslove a onda pozoves strucnjake koji ti reklamiraju raznorazna “medicinska sredstva”. Prije samo Prije par mjeseci Investiciona banka za razvoj il tako slicno ulozila je milione Eura u “torlak “ jedini institut za proizvodnju vakcina u EX YU!! Slucajno ?!
Pliva il domace ljekarne ce zaradit? Mozda malo, Europa ce zaradit onaj njen bogati dio sigurno. Labudovi dosli s sjevera Europe al tamo zaboga nema gripe ok mozda poneki divlji patak al nece njima zabraniti izvoz piletine. Virus termolabilan iznad 70 stupnjeva vise ga nema al ova informacija samo se govori kad uvide da su proizveli vise panike nego dovoljno, al bas kao sto je jedan list objavio , veca panika bolji business za Farmaceutiku. Nekad se covjek pita gdje su granice koje ljudi ne bi presli da bi napravili business , ocigledno su toliko daleko da se I ne vide.
[Vrh]

dilicic

PostPostano: sri lis 26, 2005 12:21 am    Naslov: Citirajte i odgovorite   

Evo za one koji ne znaju mnogo o pticjoj gripi, pripremio sam jedan clanak.

Kao i mnoge toplokrvne životinje i ptice, me?u njima i doma?a perad (kokoši, patke i dr.) obolijevanju od gripe. No, ljudi ne dobivaju bolest od ptica jedu?i peradsko meso.

Virusi uzrokova?i gripe u ptica antigenski su druga?iji od onih koji kruže me?u ljudima. Kao i kod humane gripe ima ih više. Posljednjih godina zabilježene su epizootije (termin za u?estalo javljanje bolesti me?u životinjama) s tipovoma A/H7N7/ (Nizozemska), A/H7N1 (Italija)/ A/H5N1/ (Hong Kong, zemlje Dalekog Istoka), A/H5N2/.

Ti, "pti?ji" virusi gripe u pravilu ne prelaze na ljude odnosno ne izazivaju oboljenje ljudi, a ako se to dogodi nemaju sposobnosti daljnjeg širenja me?u ljudima, kao što se to vrlo lako doga?a kod sojeva svojstvenih ljudima, na primjer A/ H1N1/ ili A /H3N2/ i dr. koji svake godine uzrokoju goleme brojeve oboljelih ljudi na cijelom svijetu.

Obzirom da je poznato da su virusi gripe biološki vrlo promjenjivi, izme?u ostaloga zbog pojave genetske rekombinacije izme?u raznih sojeva virusa uklju?uju?i i viruse raznih životinjskih vrsta, stru?njaci pretpostavljaju da bi se mogla dogoditi takva promjena ili prilagodba pri kojoj bi virusi koji poga?aju životinje u ovom slu?aju ptice, poprimili svojstva lakog širenja i izazivanja bolesti me?u ljudima.

U posljednje doba najviše je pozornosti s time u vezi privukao virus pti?je gripe antigenske formule A/H5N1/ prisutan ve? par godina u nekoliko zemalja Dalekog Istoka jer je kod odre?enog, sre?om razmjerno malog broja ljudi, koji su bili u bliskom kontaktu s peradi (uzgajiva?i i sl) izazvao razmjerno tešku pa i smrtnu bolest, no sre?om do sada bez daljnjeg širenja me?u drugim ljudima. Naravno da se takva potencijalna mogu?nost mora pozorno nadzirati odnosno pratiti kako bi se što prije uo?ila i tako se dalo što više vremena za što uspješniji zdravstveni odgovor, osobito oko pripreme dovoljnih koli?ina odgovaraju?eg cjepiva.

Ve? sada se u svim zemljama svijeta pa i u našoj zemlji prema preporukama Svjetske zdravstvne organizacije obavljaju one pripreme koje se mogu u?initi unaprijed i koje se mogu iskoristiti i u slu?aju da se kao nov ne pojavi "pti?ji" nego neki drugi znatno izmijenjen, tzv. pandemijski virus gripe, kao što se to ve? doga?alo u povijesti (na primjer Španjolska gripa).

Za nailaze?u sezonu gripe ove zime, Svjetska zdravstvena organizacija predvidjela je pojavu poznatih ljudskih sojeva virusa gripe, malo promijenjenih u odnosu na prošlu godinu:
A/H1N1/ New Caledonia,
A /H3N2/ CAlifornia i
B/Shanghai
na temelju ?ega je pripravljeno i ovogodišnje cjepivo.

Ina?e, pripreme za izradu cjepiva protiv "pti?je gripe" za ljude, koje koordinira Svjetska zdravstvena organizacija, za slu?aj da se negdje u svijetu uo?e nepovoljne promjene u trenutnih svojstava tog virusa, u uznapredovaloj su fazi.

Prema svim raspoloživim podacima može se zaklju?iti da nam (tj. ljudima u Hrvatskoj) trenutno neposredno ne prijeti opasnost od epidemije pti?je gripe.

Izvor informacija: zdravlje.hr
[Vrh]
Korisnički profil   Pošaljite privatnu poruku   Pošaljite e-mail   Posjetite Web stranice         
250
Gost

PostPostano: sri lis 26, 2005 8:21 am    Naslov: pretjeran strah Citirajte i odgovorite   

Danas je ve? svima jasno da ovaj tren za ljude nema opasnosti od pti?je gripe. Na žalost, od nekih vrsta divljih ptica uginut ?e dosta jedinki. Doma?a zdrava perad, ako su ve? smislili da ju trebaju ubiti trebala se je barem pojesti (a ne zakopati).

A panika i strah od pti?je gripe mjesecima raspirivan po medijima odveo je Muju kod susjeda i pobio mu svinje. Previše puta je ?uo da NEMA PTICE DO PRASICE.
[Vrh]

tunja298

PostPostano: ned stu 06, 2005 10:45 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite   

Ja sam rekao, svi smo trebali stati na granicu Lijepe Naše, uzeti puške i ubijati sve pti?urde koje vidimo i tako braniti državu od pti?je gripe, treba biti domoljub!!!.....

Jednostavno ih ubiti u zraku tako da padnu u Srbiji, Bosni i kod ostalih susjeda, tak da mi nemamo ništa sa tim pticama, tko ih **** (ove zvijezdice zna?e "jebe" ali nisam htio napisati da nebudem prost!).

A onaj tko fula mora dati 10,00kn u prora?un (a možda i vratimo javni dug u par dana...) i to je moj plan.

Sve sam smislio samo treba dati saboru prijedlog.

A savjet kad do?e do nas gripa: "Na?ite nekog da diše prije vas, da ispita situaciju!"

Tunja
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
noviLipik.com - Početna
-> WEB caffe
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Skočite na:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.